SUNSET GRILL & BAR

SUNSET GRILL & BAR

Neden Övgüye Değer ?

1994 senesinde Ulus Parkı’nda açılan Sunset Grill & Bar, İstanbul’un lider “Fine Dining” restoranlarından biridir. Ulus Parkı’nın içinde yer alan Sunset Grill & Bar, Avrupa ve Asya’yı birleştiren İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasına sahiptir.

Açıldığı ilk yıllarda misafirlerine “Kaliforniya Mutfağı” ve şehirdeki en iyi ızgara steak’leri sunan Sunset Grill & Bar, yabancı misafirlerden gelen istek üzerine Türk mutfağından farklı lezzetleri de menüsüne eklemiştir.

1999 yılında dünyada yükselen, Japon Mutfağına olan ilgi üzerine Türkiye’de Sushi Bar’ı mutfağına ekleyen ilk restoran olmuştur.

2006 yılında Sunset Grill & Bar’a gelen ve stilini “New Japanese Cuisine” olarak tanımlayan dünyaca ünlü şef Hiroki Takemura ile misafirlerimiz Japon mutfağına ait lezzetler ile tanışmıştır. Şef Takemura’nın hazırladığı başlangıçlar ve ana yemekler mevsimsel değişiklikler göstererek misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur.

2015 yılında Sunset Grill & Bar ekibine katılan yaratıcı mutfak direktörü Chef Fabrice Canelle, doğadan esinlenerek yarattığı Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini misafirlerimizle buluşturmaktadır. Bugün Sunset Grill & Bar’ın menüsünü Sushinin yanı sıra Akdeniz, Türk ve Japon mutfakları oluşturmaktadır.

Sunset Grill & Bar’ın kuruluşundan bu yana değişmeyen ekibi, önemli bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olduklarının bilinciyle kaliteli bir servis ve lezzetli yemekler sunmak adına istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

1999 senesinden bu yana Chaine des Rotisseurs üyesi olan Sunset Grill & Bar birçok uluslararası ve yerel ödüllerin sahibidir. Sunset Grill & Bar 2002 ve 2009 yıllarında Zagat Survey tarafından yayınlanan “Best Restaurants in Istanbul” içinde yer almaktadır. Ayrıca Sunset Grill & Bar 1999 yılında, gastronomi dünyasının “Oscar”larını veren kuruluş olarak kabul edilen James Beard Vakfı tarafından ülkemizi temsil etmek üzere New York’a davet edilen ilk Türk restoranıdır.

Tanıtım Filmi

Galeri

Konum

Tanıtım Filmi

Yorumlar

/upload/no-images.jpg
Feyza YILDIZ 19 Ocak 2019 Cumartesi , 12:56

İstanbul'un en iyi "fine dining" mekanı

/upload/no-images.jpg
Tunç GÜNGÖR 21 Ocak 2019 Pazartesi , 10:36

İster öğle ister akşam yemeği. Çok kaliteli ve trend mekan.

/upload/no-images.jpg
Atakan KARADAĞ 01 Nisan 2019 Pazartesi , 22:28

Efsane mekan

Galeri