Kuzguncuk Hakkında

Kuzguncuk İstanbul'un Anadolu yakasında, Üsküdar kıyısında yer alan bir semttir. Şehrin tam göbeğinde yer almasına rağmen hala bu kadar el değmemiş ve bozulmamış olması da bir o kadar şaşırtıcı. Bir Kafede çayınızı yudumlarken, etrafınızda olan bitenleri gözlemlediğinizde bu güzelliği sadece binalarında ve yapılarında değil insanlarında da göreceksiniz.

Rengrarenk evleri, sokakları, kitapçıları, kafeleri, çeşit çeşit dükkkanları ve esnafıyla tüm ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Kuzguncuk, bugüne kadar birçok televizyon dizisine de ev sahipliği yapmıştır. Bu dizilerin başında Perihan Abla ve Ekmek Teknesi gelmektedir. Kuzguncuk için adeta doğal bir film stüdyosu da denilebilir.

Bu arada semtin tam ortasında yer alan kocaman bir bostan olduğunu da unutmayalım. Kendinizi burada İstanbuldan çok farklı bir yerdeymişsiniz gibi hissedeceksiniz. Yaz aylarında da burada akşamları açık hava sineması gösterimi oluyor ve detaylar sürekli Kuzguncuklular Derneği Facebook sayfasında paylaşılıyor.

İyi gezmeler!