Enstrüman Satın Alma Rehberi

Enstrüman Satın Alma Rehberi
Öncelikle bununla alakalı her şeyden önce elimizde ne gibi opsiyonların olduğunu görmek gerekmektedir.
Ne satın alacağımıza karar verdikten sonra nereden temin edileceği sorusu akıllara gelmektedir.
  • Mağazadan.
  • İkinci el.
  • İnternet üzerinden sipariş.
Açıkçası ne tür bir ürün olursa olsun, o ürünü almadan önce denemek ve görmek ne kadar önemliyse, bu durum enstrüman alırken daha da önemlidir.
Aynı marka ve model bir enstrüman serisinin hepsini denediğinizde bile karşınıza farklı sonuçlar çıkabilmektedir.
Dolayısıyla mağaza seçeneği burada öne çıkmaktadır. Fakat bu ürünlerin hemen hepsinin ithal olması ve aynı zamanda günümüzde döviz kurlarındaki yükselme çoğu arkadaşımızın  bütçelerini zorlamaktadır.
Bence en mantıklı seçimlerden birisi olan ikinci el piyasasını araştırmaktır. Uygun fiyatlı çok düzgün kullanılmış temiz kondisyonlu ürünlere eğilmek en doğru seçim olabilir. Aynı zamanda çoğu enstrüman çalan insan gözlemlediğim kadarıyla ürününde herhangi bir problem varsa bunu belirtmektedir.
Gelelim üçüncü seçeneğimize. Bence bu seçim genelde büyük şehirlerde yaşamayan arkadaşlarımız için iyi bir seçenek olabilir. Küçük şehirlerde müzik mağazasından alışveriş yapmak veya ikinci el piyasası bulmak zordur. Bu noktada güvenilir olan kendini kanıtlamış online mağazalardan alışveriş yapılabilir. İlgilenilen ürünün detayları tamamen araştırıldıktan sonra online olarak alışverişinizi yapabilirsiniz.
Bunların dışında bir de yurt dışından bir arkadaş vasıtasıyla getirme seçeneği vardır ki, bence bu eskisi kadar revaçta değildir. Çünkü dövizin yükselmesi ile zaten çok fazla yukarı çıkan rakamlardan dolayı birçok marka Türkiye'de de fiyatları dengelemeye çalışmaktadır. İllaki arada bir fark oluşsa bile kalkıp ta örneğin Amerika'dan buraya boyutu ve ağırlığı olan bir enstrümanı getirmek te çok kolay olmayacaktır.
Sonuç olarak özellikle İstanbul'da bu mağazalar genelde  Beyoğlu Tünelde yer almaktadır. Hemen hemen hepsinden küçük veya büyük alışveriş yaptım ve hiçbirinden bir problem yaşamadım.
  • Zuhal Müzik
  • Do Re Music
  • Can Elektronik (Vox , Korg markalarının distrübütörü)
  • Cangöz Müzik
  • Kıvılcım Müzik